Chrudim si po 12 letech nezahraje finále poháru

Svarog
VIDEO | Úterní semifinále Poháru Svazu futsal ČR skončilo výhrou domácího Svarogu Teplice, který porazil chrudimský ERA-PACK 2:1. Východočeši se poprvé od roku 2007 nepodívají do finále soutěže. Před dvanácti roky je v osmifinále vyřadil Pramen Havlíčkův Brod s bratry Marešovými v sestavě, nyní se museli sklonit před teplickým týmem.
Utkání nebylo žádnou divokou gólovou přestřelkou a domácí šli do vedení již v 8. minutě, kdy hosté chybovali v obraně a tuto chybu potrestal Baran vedoucím gólem. „Jsem rád, že jsem dostal od trenéra důvěru od začátku utkání,“ řekl po utkání šťastný střelec. „Doufám, že jsem mu ji splatil a řekl si o další minuty v takto těžkých utkáních.“ I když si hosté vytvořili hodně střeleckých příležitostí, byla Baranova trefa jedinou přesnou střelou první půle.

Ve druhém poločasu Chrudim ještě zvýšila aktivitu, jenže… „Je velmi jednoduché popsat, co se stalo,“ ohlédl se za zápasem trenér Conde. „Prostě se nám nepovedlo dostat míč do branky. Neodehráli jsme dobré utkání, i přesto, že jsme ho většinu času kontrolovali.“

„Štěstí nám přálo, když soupeř spálil několik svých velkých šancí,“ hovořil Jiří Baran o dalším průběhu utkání. V jeho závěru místo toho, aby se Condeho celek radoval z vyrovnání, domácí zvýšili na 2:0, když se prosadil ve 37. minutě Teka.

Chrudim sáhla k power-play a povedlo se jí střelou Felipeho snížit na rozdíl jediného gólu. Hosté ale vyrovnat již nestihli. „Chci pogratulovat soupeři, který do utkání vlétl po náročném zápase a dokázal udržet svoji nastavenou strategii. Finále si zasloužili, my nikoliv,“ popřál protivníkovi trenér Conde.

Teplice si vítězstvím zajistily právo pořádat finálový zápas, který se uskuteční 10. prosince před kamerami České televize.

Svarog Teplice - ERA-PACK Chrudim 2:1 (1:0)
Branky: 8. Baran, 37. Teka (Claudinho) - 39. Felipe (Koudelka)
Teplice: Jeronimo (Hůla, Soukup) - Teka, Claudinho, Černý, Baran, Litvinov, Tato, Künzl, Taverna, Gansukh, Sebiskveradze
Chrudim: Litviněnko - Hlouš, Everton, Mareš R., Mareš M., Koudelka, Drozd P., Drozd D., Duio, Balog, Slováček, Felipe