Dostihy na čele 2. ligy-západ pokračují

Malibu Kladno
Druhá nejvyšší soutěž je ve své západní skupině stále stejně dramatická, jako byla v předchozích týdnech. Ve víkendovém 6. kole vítězili favorité, Kladno podruhé v sezóně udrželo čisté konto. Tři týmy na čele tabulky mají stejný počet bodů, přičemž Jablonec má o jedno odehrané utkání víc.
Rapid Ústí, který je aktuálně na čele tabulky, si přivezl výhru z Turnova a dva jeho hráči při vítězství 8:4 zaznamenali hattrick – Radek Hrdý a Lukáš Krok, shodou okolností futsalisté, kteří za seou mají zkušenosti z nejvyšší soutěže. „Byla to důležitá výhra, která se ale nerodila lehce,“ přiznal po utkání předseda klubu Matěj Čapek. „První půli jsme zaslouženě vyhráli, pak ale soupeř otočil, což by se nám stávat nemělo. Rozhodla především individuální kvalita našich hráčů, k ideálu měl ale výkon daleko,“ připustil.

Jak jsme již zmínili, Kladno podruhé v sezóně neinkasovalo, navíc mezi sebou měli Středočeši nejlepšího střelce kola, Marek Vašák se čtyřikrát zapsal mezi střelce. A vítězný byl také Jablonec, který v neděli večer vyhrál v Chotěboři a znovu se opíral o „Mečířovic rodinu“. Petr Mečíř totiž vstřelil 3 branky a společně s bratrem Janem nastříleli 19 z 34 gólů svého týmu.

Ani ve svém pátém utkání nebodovala rezerva Interobalu, ale soupeři jí zatím unikají jen pozvolna. Dobrá totiž není ani situace Boleslavi, Turnova, nebo libereckého Pampuchu.

Výsledky 6. kola 2. ligy-západ

Jerigo Plzeň - Interobal Plzeň B 10:3 (6:3)
Branky:
Koc Václav 3, Palka Karel 2, Vitouš Ondřej, Rous Jan, Pekník Tomáš, Šebek Jan, Bendl Petr - Voves Petr, Maur Matěj, Mižár Jakub;

Malibu Mladá Boleslav - FK Kladno 0:6 (0:2)
Branky:
Vašák Marek 4, Jaráb Michal 2;

Baník Chomutov - Wizards DDM Praha 6:3 (0:3)
Branky:
Nový Petr 3, Jelínek Radek, Kopta Zdeněk, Novák Jiří - Čerbačeský Ondřej 2, Vácha Zdeněk;

Boca Chotěboř - GMM Jablonec 2:4 (0:1)
Branky:
Staněk Ondřej, Novotný Pavel - Mečíř Petr 3, Kukla Miroslav;

Dalmach Turnov - Rapid Ústí n/L. 4:8 (1:3)
Branky:
Hurt Daniel, Šimek Jiří, Randák Matěj, Havel Petr - Krok Lukáš 3, Hrdý Radek 3, vlastní, Výborný Petr;