Wizards se postarali o senzaci, porazili Rapid!

Rapid Ústí
Ani 2. liga-západ nebyla tento víkend prosta zajímavých utkání a také jednoho velmi překvapivého výsledku. Vidět ho mohli diváci v hlavním městě, kde domácí Wizards dokázali porazit lídra tabulky, ústecký Rapid. Poražení Severočeši sice zůstali na čele tabulky, ale přišli o letošní neporazitelnost. Důležitých utkání se ale hrálo v 9. kole pochopitelně víc…
Utkání v Praze nabídlo dramatickou podívanou, ale také souboj dvou dlouholetých spoluhráčů z legendárního pražského Eco Investmentu, Václava Bellady a Martina Dlouhého. Wizards šli rychle do vedení, ale poločas skončil 2:2. I když další gól dali těsně po přestávce domácí, favorizovaný Rapid se dostal vedení. Ale napínavá podívaná gradovala v poslední desetiminutovce. Poté Vácha s Pohorským otočili výsledek na stranu domácích, prakticky vzápětí 4 minuty před koncem Guilherme srovnal na 5:5.

Přesto domácí utkání zvládli, Janouškova trefa ve 37. minutě znamenala vítězství 6:5 a Wizards potvrdili, že nejsou na čtvrtém místě tabulky náhodou. „Vyhrát proti prvnímu týmu tabulky, vyhrát proti týmu, který dosud neztratil ani bod, vyhrát proti klukům, jejichž individuální kvalita převyšuje všechny naše hráče, vyhrát proti týmu, který má ve svém kádru legendárního reprezentanta, brazilskou akvizici a bývalé prvoligové hráče, kteří si na rozdíl od našich zřejmě nemusí platit finanční příspěvky, ano to se nestává každý den,“ okomentoval domácí klub svou výhru na facebookovém profilu.

V kladenské hale se v pátek večer domácí tým hodně nadřel. Trochu si to zavinil sám, protože vlastním gólem poslal Chotěboř rychle do vedení. Až v závěru prvního poločasu dokázali skóre otočit zkušení Stejskal se Šnídlem, což Středočechy nasměrovalo ke třem bodům. Ve 30. minutě dal domácí pojistku Jaráb a protože Boca již jen snížila, zůstalo Kladno jediným týmem v soutěži bez ztráty bodu.

Nejlepším střelcem 9. kola se stal hráč rezerv plzeňského Interobalu Václav Sklenář, kteří vstřelil 4 góly a podílel se tak na vysokém vítězství svého týmu nad Chomutovem 7:2, ale ani jeho zásahy nijak neohrozily čelo tabulky střelců, kde vládne ústecký Radek Hrdý (16), kterého následují jeho klubový kolega Guilherme a jablonecký Petr Mečíř (oba 13).