Smutná zpráva: opustil nás Ďoďo Kurilla

Kurilla
Další velkou personální ztrátu zaznamenal český futsal. Před několika dny nás opustil pan Jozef Kurilla, významný regionální funkcionář, činný zejména na rozhodcovském poli, který byl známý i ze svého působení v celostátních funkcích.
Minulý týden, v pátek 29. listopadu 2019, zemřel ve jeden ze zakládajících členů kladenského a slánského futsalu, pan Jozef Kurilla, všeobecně známý pod přezdívkou Ďoďo. Ten byl populární i za hranicemi regionu, i díky jeho působení na poli celostátních soutěží.

Ďoďo byl prvním a dlouho jediným futsalovým rozhodčím na Kladensku, byl prvním předsedou Komise rozhodčích OSF Kladno a členem Subkomise rozhodčích KF FAČR. Byl rovněž dlouholetým trenérem Hraslu Slaný, později přešel od futsalu k fotbalu, kdy byl dlouhé roky sekretářem SK Slaný.

Mnozí si na něj pamatují i jako rozhodčího ligových soutěží, kde působil v polovině devadesátých let. Později, již jako člen Subkomise rozhodčích, se nesmazatelně zapsal do historie jako spolutvůrce první rozhodcovské metodiky. Bohužel, v 67 letech futsalovou komunitu, stejně jako své blízké, před několika dny opustil.

Poslední rozloučení s Ďoďem se koná v pátek 6.12.2019 od 11 hodin ve smuteční síni na hřbitově ve Slaném.