FIFA odložila MS, termíny posouvá i UEFA

logo FIFA
Jak se dalo čekat, světový šampionát, který se měl hrát na přelomu září a října tohoto roku v Litvě, FIFA o rok odkládá. Ke změnám v termínové listině sáhla i UEFA, která již před časem byla nucena odložit Final four Ligy mistrů.
"FIFA rozhodla o přeložení letošního MS ve futsalu v Litvě na termín 12. září až 3. října 2021," informoval Výkonný výbor SFČR Petr Fousek, 1. místopředseda Komise futsalu UEFA. Český futsal na toto téma zajímá zejména nedohraná baráž o potup na šampionát, kde soupeřem našeho týmu bude celek Chorvatska. "Mluvil jsem s trenérem Chorvatů Stankovičem a ten naznačoval, že baráž by se měla hrát v únoru 2021. Je to neoficiální, ale asi bych tomu i věřil," řekl trenér Tomáš Neumann ve včerejším podcastu Osobka.

UEFA zatím nesdělila, kdy se bude konal zmíněná finálová část Ligy mistrů, do které se probojovaly týmy Barcelony, Murcie, KPRF Moskva a Ťumeně. Zatím alespoň padlo rozhodnutí, že do Final four, s jehož odehráním se počítá na podzim, odehrají kluby se soupiskami, které budou aktuální v době konání turnaje.

V dnešní době se hledají další termíny, UEFA ladí pokračování všech soutěží, včetně těch futsalových, jako je ženské EURO 2021, nebo evropský šampionát U19 ve stejném roce.