Utkání repre proti Srbsku zrušena, tým čeká soustředění

Marko Pršič Srbsko
Ve dnech 21. a 22. září se měla česká futsalová repre střetnout ve dvou zápasech v domácím prostředí se silným Srbskem, bohužel, soupeř před několika desítkami hodin utkání zrušil a tak se hledal náhradní program. Český trenér Tomáš Neumann již zveřejnil nominaci, která se sejde v Plzni na soustředění.
"V dnešní době musí člověk očekávat úplně vše," komentoval zrušení zápasu soupeřem trenér Tomáš Neumann a pokračoval: "Kdo ví, zda se vůbec odehraje baráž. Co bude po Novém roce, kdy máme hrát kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy, taky nikdo neví. Zrušení přípravných duelů je nešťastné, ale těžko ovlivnitelné. Je to komplikace, ale podle mě to bude stejné u všech. Francie také zrušila utkání se Slovenskem."

Podle Neumanna si nezahrají ani Chorvaté: "Sleduji i soupeře. Pravděpodobně půjdeme oba do baráže z voleje. My se s kluky nyní rádi sejdeme na čtyřdenní soustředění. Budeme se připravovat, jak nejlépe umíme. V dnešní době koronavirus ovlivňuje úplně vše a může se sportem dost zahýbat. Problémy má nejen futsal, ale i fotbal a další sporty."

Do Plzně tedy Tomáš Neumann povolal šestnáct hráčů. Mezi nimi dva úplné nováčky - Plzeňáka Tomáše Buchtu a slávistu Jana Homolu.

Brankáři:
Libor Gerčák (Nejzbach Vysoké Mýto)
Michal Hůla (Svarog Teplice)
Ondřej Vahala (Sparta Praha)

Hráči:
Tomáš Vnuk (Interobal Plzeň)
Tomáš Koudelka (FK Chrudim)
Jan Janovský (Rekord Bielsko-Biala)
Radim Záruba (Slavia Praha)
Michal Seidler (Interobal Plzeň)
Jiří Baran (Svarog Teplice)
David Drozd (FK Chrudim)
Michal Holý (Interobal Plzeň)
Jiří Vokoun (Sparta Praha)
Pavel Drozd (FK Chrudim)
Jan Homola (Slavia Praha)
Lukáš Rešetár (Interobal Plzeň)
Tomáš Buchta (Interobal Plzeň)

Náhradníci:
Lukáš Křivánek (Sparta Praha)
Lukáš Němec (Interobal Plzeň)
Jan Křemen (Slavia Praha)
Dušan Kunstner (Interobal Plzeň)
Antonín Hrdina (Sparta Praha)
Ivan Sarkozy (Helas Brno)