Začíná 1. FUTSAL liga, pojďte fandit! A kluby vám změří teplotu!

futsal liga
Fanoušci se dočkali! Po řadě měsíců je možné vydat se do hal a sledovat utkání nejvyšší soutěže. Ta odstartuje v pátek pěticí zápasů, jedna dohrávka je na programu v sobotu večer a představí se v ní pražská Sparta, která zavítá do Ústí nad Labem. Domácí povede do boje hrající trenér Martin Dlouhý - 26 let poté, co nastoupil ke svému prvnímu ligovému utkání! Utkání provází také několik bezpečnostních opatření.
Ambice jednotlivých týmů svým pohledem popsal v předchozím článku Vít Muzikář (najdete ho zde) a tak se pojďme zaměřit na jednotlivá utkání úvodního kola. Chrudim je jasným favoritem duelu proti Českým Budějovicím, což asi nikoho nepřekvapí. Naopak, vyrovnanější duel se očekává v České Lípě, kde Démoni hostí brněnský Helas. Duel můžete sledovat v komentovaném livestreamu, jako jeden ze dvou duelů úvodního kola.

Druhý stream, také v komentované podobě, chystá pražská Slavia. Ta hostí Mělník a je favoritem, navíc na svém webu připomíná jednu zajímavost – v minulé sezóně Středočechy dvakrát porazila totožným skóre 9:4. Výhra se čeká od Interobalu Plzeň, jednoho z největších favoritů soutěže, jenž hostí Liberec. Západočeši, v jejichž dresu se poprvé v lize objeví kapitán reprezentace Michal Seidler, patří k favoritům soutěže a netřeba zmiňovat, jak je vstup do soutěže důležitý.

Ligové premiéry pak čekají dva celky, oba se představí v domácím prostředí. Žabinští Vlci přivítají Svarog Teplice a každý čeká, jak si značně obměněný kádr hostů s motivovaným domácím kolektivem poradí. Totéž se dá říci i o sobotní dohrávce mezi Rapidem Ústí a pražskou Spartou. Hosté totiž během přestávky natolik obměnili kádr, že se snad s tím jarním ani nedá srovnávat. Bude zkrátka zajímavé sledovat, jak se nové Sparta popere s prvním ligovým zápasem.

Pokud do některé z hal vyrazíte, připravte se na poněkud zpřísněná opatření proti běžnému režimu. Poznáte to především podle měření teploty divákům u vchodu. Omezení se týkají i práce novinářů, jejich působení si upravují jednotlivé kluby v návaznosti na Media manuál, zveřejněný před několika dny.

Nepříjemnou novinkou nové sezóny 1. FUTSAL ligy je skutečnost, že fanoušci, kteří si zvykli na streamy na webu LSTV.cz, budou zklamáni. Jak jsme ale naznačili, toto do jisté míry nahrazuje aktivita klubů, konkrétně Démonů a Slavie, které připravily pro své příznivce streamy vlastními silami.


Program 1. kola 1. FUTSAL ligy

pátek 4.9.2020
20:00 Interobal Plzeň - FTZS Liberec (SH Lokomotiva Plzeň)
20:30 Démoni Česká Lípa - Helas Brno (MSH Česká Lípa) - livestream
20:00 Žabinští Vlci Brno - Svarog Teplice (SH Tatran Brno-Bohunice)
20:00 FK Chrudim - Dynamo České Budějovice (MSH Chrudim)
20:00 Slavia Praha - Olympik Mělník (SH Slavia Praha) - livestream

sobota 5.9.2020
20:30 Rapid Ústí n/L. - Sparta Praha (SC Sluneta)