Co se dělo v našem futsalu před 15 lety?

15
Pojďte si s námi zavzpomínat, co se dělo v domácím futsalu před 15 lety! Náš web je na scéně již hodně dlouho, příspěvky máme archivované, a tak nás napadlo zavzpomínat si, co se událo před uvedeným časovým úsekem. A věřte tomu, že na řadu jmen či klubů si budete jistě dobře pamatovat.
ZAJÍMAVÉ UDÁLOSTI ZE ZÁŘÍ 2005


* z Frenštátu, který se spojil s třineckým klubem, se do Jistebníku přesunulo trio skvělých hráčů: Michal Buček, Ivo Maruchnič a Martin Kapsa.

* v úvodním kole ligy porazil Helas Brno pražské Benago 5:2, zajímavé ale je, že již tehdy připravil brněnský klub na svém klubovém webu pro své fanoušky textový online přenos!

* ve zmíněném utkání byl na straně hostů vyloučen Beni Simitči. Deník Rovnost k tomu přinesl komentář, za který se během několika dnů omlouval. Hráč Benaga omluvu přijal.

* jak vstoupil ERA-PACK Chrudim do ligové soutěže? Prohrou 1:4 na palubovce ostravské Mikesky, dva góly poraženým vstřelil legendární Patrik Mičkal.

* 7. září 2005 přišla i z dnešního pohledu zajímavá zpráva: Jan Janovský přestoupil do Jistebníku.

* CC Jistebník dosáhl ve 4. kole 1. ligy za řízení rozhodcovské dvojice Venc - Lobo výhrou 2:1 nad Viktorií Žižkov již svého 230. vítězství v nejvyšší soutěži. Branky vítězů? Jan Janovský a Tomáš Sluka.

* v Nejzbachu to vřelo, vedení klubu odvolalo trenéra Matouška, což v médiích kritizoval vedoucí týmu Michalec. Hráčská kabina se ale postavila za nového trenéra Podroužka - a jelo se dál.

* utkání Delta Šumperk - Torf Pardubice (remíza 2:2) bylo prvním, které se odehrálo v nové hale v Šumperku.

* druholigový Pramen Havlíčkův Brod „nabral“ kontumaci již ve 2. kole, přijel pozdě na utkání v Havířově. Tým přibrzdila kolona na dálnici u Brna.

* v polovině měsíce na náš web, od svého založení fungující na adrese Futsalmagazine.cz, přesunul na novou doménu, Czechfutsal.cz.

* jedna ze zahraničí a jen pro opravdové pamětníky: Legendární trenér italských mistrů Evropy 2003 Alessandro Nuccorini se rozhodl přesedlat k fotbalu a stal se koučem Viterbese Calcio ve 3. italské lize.

* Benago Praha sice porazilo v derby Viktorii Žižkov 7:4, ale své si řekla i disciplinárka: vítězný klub dostal pokutu 15.000 Kč za způsob provedení videozáznamu, který odporoval Rozpisu soutěží.

* „Derby nebylo extra vyhecované a to i přesto, že se o to sudí Polák pokoušel, seč mu síly stačily,“ okomentoval zmíněné pražské derby reprezentant David Frič.

* v utkání české reprezentace proti Slovensku, které jsme vyhráli 5:1, došlo k zajímavé situaci. Trenér Neumann vyslal do útoku, v hráčském dresu, brankáře Klímu. Mezi střelce se ale zapsat nestihl.

* tehdejší Komise futsalu ČMFS schválila čtyři jména pro listinu FIFA a ta si budou pamatovat i podstatně mladší příznivci futsalu: Henych, Kresta, Lobo a Venc.