V pondělí se hrají čtyři ligová utkání

futsal liga
Pondělí 28. září je každoročně den státního svátku a čtyři kluby využily možnost v tomto datu odehrát svá ligová utkání. Po nedělním souboji, ve kterém Démoni Česká Lípa remizovali s Libercem 4:4, se můžete podívat na malou prognózu před odehráním dalších zajímavých soubojů. Třemi zápasy bude dohrané 3. kolo a duelem mezi Spartou a Svarogem se uzavře také 2. kolo soutěže.
AC Sparta Praha – Svarog Teplice, 19:00
Repríza posledního finále poháru SFČR i nejvyšší soutěže. Na jaře, ačkoliv to ještě tehdy nevěděl, se David Černý rozloučil s Teplicemi hattrickem proti Spartě a reklama na futsal skončila 4:4. Teplice čekají na výhru nad Spartou na den přesně dva roky. 28. září 2018 zvítězily doma 7:3, k čemuž přispěl brankář Jeronimo bilancí 2+2. Potkávají se celky, které udělaly v létě dost změn v kádru, vyhlásily útok na titul, porazily nováčka a jsou stoprocentní. Hostům chyběl v posledním utkání Claudinho, domácí kouč Simitči avizoval, že bude postrádat Slavíka a pivota Williama.

Rapid Ústí nad Labem – Interobal Plzeň, 19:30
Karty jsou rozdané jasně a cokoliv jiného, než výhra Plzně by bylo obrovskou senzací. Interobal si může utkání zkomplikovat pouze sám. V úvodních dvou duelech 1. FUTSAL ligy působil velice dobrým dojmem. Lukáš Němec chytal v reprezentační formě. Ze hry Plzně směrem dozadu byl měl radost i fanklub defenzivního futsalu, protože Západočeši jako jediný tým v nejvyšší soutěži neobdrželi branku. Navíc tak, jak měl loni Tomáš Vnuk za první dvě utkání průměr karty na zápas, tak letos je v tomto ohledu na nule, což se ještě může Plzni hodit. Třeba v únoru a březnu…

Na druhé straně bude stát člověk, který skóroval jako vůbec poslední proti Interobalu v soutěžním zápase. Václav Koc zažil ve finále krajské části poháru SFČR derniéru v dresu druholigového Jeriga. Od té doby Interobal 94 minut neinkasoval. Tak uvidíme, jestli se kruh uzavře… Tuto sérii Plzně budou chtít utnout také Petrové Výborný a Tichý, kteří se vrací do sestavy Martina Dlouhého. Ten naopak nebude mít k dispozici Martina Gajdoše, Daniela Hajaše a Patrika Mažáriho, posilu z Mělníka.

Slavia Praha – Žabinští Vlci Brno, 20:00
Výsledky brněnského nováčka zatím nejsou vůbec špatné. Doma potrápil Teplice a s Chrudimí padl jen 0:3. Otázkou zůstává, jak se bude prezentovat venku. David Filinger absolvoval včera v pozici hráče premiéru Spartaku Pernštejn ve 2. lize Západ a podílel se na výhře nad Absolutem Černý Dub. Čistě papírově by měl tento prodloužený výkon zvládnout za šest bodů. Slavia zatím neztratila ani bod. Radim Záruba je na čele kanadského bodování (5+2). Domácím by se moc hodilo, kdyby rozhodli utkání již v prvním poločase. V pátek je čeká pražské derby…

Olympik Mělník – Dynamo České Budějovice, 20:00
Obě mužstva mají co napravovat. Mělník nestačil venku na Liberec 1:4. To České Budějovice překvapivě (alespoň podle výsledku) hodně jednoznačně prohrály doma se Slavií 1:10, přičemž v prvním poločase schytaly kanára. Na rovinu – člověk čekal, že sešívané potrápí víc. Během utkání proti Slavii sužovaly zdravotní potíže dvojici Pouzar – Radouch. Tak doufejme, že během reprezentační přestávky se oba dali do kupy. V minulé sezoně se Dynamo a Mělník střetli pouze jednou. V prosinci 2019 před kamerami ČT se body dělily. Jihočeši vedli 4:1, ale pak zaznamenal hattrick reprezentant Jiří Vokoun.