Reprezentace počtvrté postoupila na MS!

repre
Počtvrté v historii se český futsalová reprezentace podívá na světový šampionát! Po letech 2004, 2008 a 2012 se naši hráči mohou chystat na MS 2021, které se bude konat v Litvě. O postupu rozhodla nevídaná bitva v souboji proti Chorvatsku, odveta hraná v Brně našla postupujícího až v penaltovém rozstřelu.
Od začátku se hrál vyrovnaný zápas. Chorvaté se tlačili za vedoucí brankou, která by je uklidnila. Ve 4. minutě se nakonec povedlo skórovat Novakovi, který dorazil střelu Jelovčiće. Češi přišli s odpovědí v 7. minutě. Standardní situaci rozehrál Záruba na Holého a ten se po zemi nemýlil – 1:1.

Tři minuty před přestávkou znovu hosté vedli, když Marinović obral o míč Slováčka a předložil balon do skvělé pozice Matoševićovi. Ten zvýšil střelou k tyči na 2:1. Český celek se ale nevzdal a v poslední minutě první půle napřáhl z dálky Záruba a jeho tečovaná rána zapadla za brankáře Primiće – 2:2.

Druhá půle začala nahoru dolů, ale Chorvaté byli dál nebezpeční. Ve třetí desetiminutovce ale jejich šance likvidoval brankář Vahala. Opatrná dvacetiminutovka skončila bez branek a šlo se do prodloužení.

První pětiminutovku zahrozili hosté, kteří dvakrát před bránou zahodili jasnou šanci. V poslední minutě prodloužení musel kvůli ošetřování Vahala do hry i Němec a zlikvidoval i přečíslení soupeře. Závěrečnou standardku si vysloužili i Češi, ale brankář Primić se zaskvěl jak proti Koudelkovi, tak proti Holému.

V penaltovém rozstřelu došlo na infarktové situace. Po tyči Záruby ve čtvrté sérii musel Vahala chytit a nezklamal. Český gólman chytl i šestou penaltu Chorvatů, ale Křivánek v rozhodující chvíli nedal. Za stavu 5:4 pro hosty zvládl těžkou situaci Slováček a vyrovnal. Vše rozhodla osmá série: Vahala chytil třetí penaltu a Vokoun následně chladnokrevně rozhodl! Češi jsou po osmi letech na mistrovství světa.

Česká republika – Chorvatsko 3:2 pk (2:2,0:0 – 0:0,0:0)
Branky: 7. Holý (Záruba), 20. Záruba – 4. Novak (Jelovčić), 17. Matošević (Marinović). Penalty: 6:5, rozhodující Vokoun. Rozhodčí: Pelissier, Berg-Audic (oba FRA). ŽK: Horvat, Novak, Marinović (vš. CRO). Hráno bez diváků.
ČR: Vahala (Němec) – Záruba, Slováček, Koudelka, D. Drozd – Baran, Vokoun, Křivánek, Seidler, Holý, Janovský, Vnuk. Trenér Tomáš Neumann.
Chorvatsko: Primić (Luketin) – Matošević, Jelovčić, Perić, Novak – Čekol, Kanjuh, Djuraš, Marinović, J. Suton, Horvat, L. Suton. Trenér Mato Stanković