wee
V den, kdy odešla legenda české žurnalistiky a zakladatel ČT Sport Otakar Černý, nabídl populární sportovní kanál velice interesantní zápas Slavie a Plzně.
Plzeň začala výborně, diktovala tempo hry a mačkala Slavii před její branku. Na domácích se zřejmě podepsala ztráta tahouna Záruby, který se zranil při předzápasové rozcvičce. Trenér Fillinger se snažil přerušit plzeňský tlak timeoutem a postupem času měla hra Slavie stoupající tendenci.

Domácí hráli jednoduše. Jakmile byli pod tlakem presující Plzně, odkopli míč do bezpečí a zbytečně si nekomplikovali život. Do toho jim naprosto dokonale vyšly brejky. Nejprve zaokrouhlil David Jošt počet vstřelených branek v letošní sezoně na dvacet. Mimochodem, jednalo se o třetí gól v řadě, který brankář Vahala dostal mezi nohama.

Nutno podotknout, že Slavia disponovala nesmírně účinnou zbraní a de facto každý rychlý kontr znamenal větší nebezpečí pro gólmana. A Vahala inkasoval v první půli ještě jednou. Nejlepší slávista na hřišti Jan Křemen potvrdil nepsané pravidlo, že nejlépe se hraje proti bývalému týmu a explzeňskou spolupráci zakončil Matúš Ševčík do prázdné brány.

Očekávalo se, že Plzni pomůže přestávka, protože Interobal působil dojmem, že mu nesvědčí hra do plných, stejně jako tomu bylo v České Lípě. Západočeši vstřelili rychle branku; Tomáš Vnuk zaznamenal jeden ze svých pěti kanadských bodů v utkání, když posadil centr na hlavu Michala Seidlera. Skvěle chytající Adam Vondráček na míč tentokráte nedosáhl.

Zdálo se, že to je přesně to, co Plzeň potřebovala. Nicméně Vnuk následně udělal chybu a Slavia zvýšila na rozdíl dvou branek trefou Davida Jošta. V následujících pěti minutách Slavia držela balón a vypadalo to, že jí gól na 3:1 velice pomohl. Načež si vzal slovo Tomáš Vnuk a během pěti minut hattrickem překlopil vývoj na stranu hostujícího týmu. Interobal opět předvedl, že má velkou vnitřní sílu a umí otáčet zápasy. Vnuk nakonec ještě v závěru přidal svůj čtvrtý zásah a posunul se tak v tabulce střelců před Michala Seidlera na druhé místo.

Za zmínku také stojí, že Michal Holý vyfasoval i ve druhém vzájemném zápase Slavie s Plzní žlutou kartu. Kanadský bod si připsalo hned osm hráčů a poprvé v historii vyhrála Plzeň dvakrát za sebou na Slavii. Jinak ale oběma týmům nelze nic vytknout. Bylo to skutečně nadstandardní utkání.