ERA-PACK udeřil v Plzni doslova raketově

Mareš Michal
Tři góly za sedmdesát vteřin - to je střelecký rekord naší nejvyšší soutěže a o zápis do historie si říká i branka Dentinha již z desáté vteřiny. I tak ale sehrál Indoss v neděli odpoledne s Chrudimí zápas, za který se moc stydět nemusí.
Bleskový úder, který připravil ERA-PACK Chrudim domácímu Indossu nesrazil nováčka soutěže na kolena. Za stavu 0:3 reagoval snížením gólem Blažka, na kterého obrana hostů úplně zapomněla. Pak ale opět úřadovali východočeští střelci a je zajímavé, že o jejich šest branek v prvním poločasu se podělil stejný počet hráčů. Pár vteřin před přestávkou opět Blažek korigoval na 2:6.

Krátce po přestávce Indoss překvapil své fanoušky a zároveň ukázal, že utkání nevzdává - začal zkoušet power-play a do branky šel Holý. Chrudim si sice své vedení v utkání hlídala, ale hra Indossu působila sympaticky, protože zápas nevzdal a la chtěl hrát až do poslední minuty. Jistkérku naděje vykřesal snížením na 3:6 Kučera, ale Dentinho rychle odpověděl a zchladil tak šance domácích, kterým scházelo několik hráčů základní sestavy.

Další branky padly až v závěru utkání, Chrudim navýšila svou výhru na výsledek 4:9 a další tři body znamenají jeho již 13ti bodový náskok na druhé Teplice. Indoss Plzeň zůstal na osmé pozici, i tak je ale pro nováčka možnost účasti v play-off velmi reálná. Prohrát s ERA-PACKem rozhodně není ostuda…

Indoss Plzeň - ERA-PACK Chrudim 4:9 (2:6)

Branky: 3., 20. Blažek, 32. Kučera, 39. Vnuk - 1., 23. Dentinho, 1. Max, 2., 35. Mareš M., 5., 40. Vladyka, 6. Mareš R., 13. Cacau.
Indoss: Hajžman - Král, Scheinherr, Vnuk, Kovács, Holý, Kučera, Sadílek, Blažek, Myslík.
ERA-PACK: Meller, Žďánský - Mareš R., Mareš M., Cacau, Max, Dentinho, Douglas, Rešetár, Vladyka, Mikan, Popelka

On-line reportáž z utkání jsme vám přinesli zde.