Souhrn 16. kola divize E: H.Brod přímo do 2.CL nepostoupí

H. Brod podlehl Brtnici. Arsenal tímto vítězstvím poskočil na devátou příčku a jejich záchrana dostala reálné obrysy. Pramen je stále pátý, ale bodový odstup od čela tabulky se zvýšil, a na přímý postup do druhé ligy zřejmě může zapomenout! Kalábek otáčel těžké utkání ve Vyškově a Arkys poslal pravděpodobně Nasan do KP
SK Pivovar Vyškov – Kalábek Lino Brno 7:9 (4:4)

Komentář efutsalu.cz
Po úvodní pětiminutové přestřelce (2:2) začali mít domácí herní převahu. Do poločasu Kalábek neustále dotahoval vývoj skóre utkání. Úvod druhé půle se hostům vůbec nepovedl a v šesté minutě domácí zvyšovali po vyloučení hostujícího hráče již na 7:4. V této fázi utkání šance na body pro hosty vypadala beznadějně a tak začali hrát oblíbenou power-play. V té trpělivě stahovali náskok soupeře. Domácí měli při hře bez brankáře ještě několik vyložených šancí, které ale neproměnili a tak hostům se podařil dokonalý obrat. Dostali se do vedení 8:7 a hru bez brankáře museli začít aplikovat domácí. V utkání, které se muselo nezaujatému divákovi líbit, si nakonec hosté odvezli 3 body.

Vojtek(Kalábek): Věděli jsme, že Pivovar má letošní sezonu velmi kvalitní tým, ale přece jen jsme nečekali až jak dobře budou domácí hrát. Velmi dobře bránili, měli skvělou koncepci, byli povzbuzováni výbornými domácími diváky a navíc byla jejich hra podpořena vysoce kvalitními individuálními výkony. Pro nás to bylo důležité vítězství, a to ne, protože bychom chtěli postupovat do vyšší soutěže, ale proto abychom se udrželi v bitvě o čelo tak napínavé soutěže, jakou letos divize bezesporu je.

Branky: Lžičař Roman 3, Pospíšil Martin 2, Pospíšil Jan, Novák Patrik - Hanus Jakub 2, Gottwald Radek 2, Kalina Martin 2, Kalvoda Robert, Dervišič Almir, Studený Petr;
ŽK: Lžičař Roman, Jašíček Radovan - Hanus Jakub, Kalina Martin
ČK: 0 - Studený Petr

Rozhodčí: Vokáč(6),Havíř(6)

Sokol Arsenal Brtnice – Pramen Havlíčkův Brod 5:3 (4:2)

Utkání začalo nepřesným zakončením Kováře a Roušar, resp. Stojana, Dolejšího a Šumpicha. Poprvé uhodilo ve 3.min., kdy po nepřesné rozehrávce kapitána Stojana, míč zachytil Körber a nekrytý Frolda nedal Melounovi žádnou šanci – 1:0. Po rozehrání Klimeš pronikl obranou a vystřelil, bohužel si nevšiml volného Dolejšího před prázdnou brankou! Potom se domácí zatáhli do obrany a čekali na brejky. V 7.min. po jednom z nich se vyznamenal Meloun při střele Froldy. V 9.min. se v trestném území domácích zastavil míč o ruku Froldy a Bdžoch dostal šanci z PK vyrovnat. Napálil míč bombou do středu branky, ale tam stál nehnutě brankář Skočdopole! V 10.min. opět Meloun zachraňoval před Kovářem a z protiútoku po akci Zezuláka, Dolejší vyrovnal. Ale po dvou minutách nečekaná střela z otočky Roušara, překvapila Melouna a domácí opět vedli – 2:1. V následujících minutách hráči Pramenu převzali iniciativu, byli lepší a snažili se o vyrovnání. Ale na brankáře Skočdopole, po neproměněných šancích Klimeše a Bdžocha, vyzrál až tečovanou střelou hrající trenér Fišer – 2:2. Skočdopole potom držel Arsenal nad vodou při dalších šancích Pramenu, z nichž největší měl 2x Klimeš a jednou Bdžoch. Poslední tři minuty byly pro Pramen frustrující – asi zmarem z neproměněných šancí, přihrávky končili na kopačkách domácích a zkušený Kovář toho v 17.min. s radostí využil – 3:2. Potom v 19.min Meloun zabránil ve skórování Vyskočilovi, ale po další chybě v rozehrávce ve 20.min., Vyskočil uzavřel účet prvního poločasu – 4:2.
Druhý poločas zahájili hráči Pramenu velkým tlakem, ale skóre utkání, dílem zásluhou brankáře Skočdopole a dílem nemohoucnosti střelců hostí (2x Bdžoch, 2x Klimeš, Zezulák, Stojan…), se neměnilo. Za domácí nejvíce hrozil Kovář a také to byl on, který ve 36.min. zvýšil na 5:2. Následně zlikvidoval dvě šance Roušar a Froldy Meloun, a Zezulák snížil ve 38.min na 5:3. V závěru domácí hlídali náskok, Pramen měl jen jednu nebezpečnou šanci z TK z hranice PÚ, ale Zezulák jí pohrdl.

Hrající trenér Fišer(H.Brod):Pokud si někteří naši hráči mysleli, že divize bude procházka růžovým sadem, tak narazili na tvrdou realitu. Bez osobní zodpovědnosti, každotýdenní docházkou na tréninky a zápasy, se nedá hrát ani krajský přebor! Vždyť kdo se podívá na naše sestavy jednotlivých utkání, ani jednou jsme nehráli ve stejné sestavě, dvě utkání po sobě!Nyní nezbývá než v následujících kolech zabrat (v sobotu 19.2. v 18,30 v havlíčkobrodské hale, hostíme poslední Nasan), a nekazit dobré jméno Pramenu“

Branky: Kovář Alexander 2, Frolda Aleš, Vyskočil Roman, Roušar Jan - Fišer Miroslav, Dolejší Petr, Zezulák Josef
ŽK: Tůna Pavel, Frolda Aleš - Stojan Jiří

Rozhodčí: Holub(7),Čamra(7)

SK Arkys Brno – Nasan Okruh Nový Lískovec 2:0 (1:0)