Web eFutsal.cz má dnes výročí, ale na oslavy není čas

logo efutsal
Často kritizovaný, občas chválený, nicméně stále připravený vás informovat, je tu web eFutsal.cz a ten dnes slaví výročí. Možná tomu neuvěříte, ale je to již sedm let, co spatřil světlo světa. Neběžel vždy na stejné adrese, ale je mezi námi řada futsalistů, kteří jeho cestu futsalovým světem pamatují.
Futsalový web byl spuštěn přesně před sedmi lety, v únoru 2004, zpočátku fungoval na adrese Futsalmagazine.cz, a sváděl o svou přízeň souboj na dálku s projektem Futsal-FIFA.cz, za kterým stála legenda domácí futsalové novinařiny Lubomír Kapsa.

Po zhruba roce a půl se náš web přesunul na dresu Czechfutsal.cz. Důvodem byla velká podobnost s názvem tehdejšího futsalového časopisu, který byl oficiálním periodikem KF ČMFS, zatímco tento web nikdy oficiálním médiem nebyl. Pod adresou Czechfutsal.cz si web připsal několik domácích primátů: první textové on-line reportáže, první rozhovory čtenářů s trenérem reprezentace a také i první video online přenos, který byl z přátelského utkání ČR - Španělsko. Mimochodem, web Czechfutsal.cz najdete jako archiv na webu ještě dnes.

Na podzim roku 1996 se web začal přesouvat jako futsalová část renomovaného webu eFotbal.cz a od léta 1997 je na současné adrese eFutsal.cz. Krátce po změně adresy si získal renomé i v zahraničí připraveným speciálem k ME 2007, který ještě najdete zde. Jak je vidět funguje zde v plné síle dál, i když okřídlené heslo tvrdí: "Nikdy neříkej nikdy."

To je naše stručná historie, kterou možná řada z vás pamatuje. Určitě bychom chtěli poděkovat všem, kteří se v minulosti i současnosti na jeho tvorbě podíleli a podílejí. Mohli bychom je jmenovat, ale ze strachu, že někoho opomeneme, se do toho raději pouštět nebudeme. Nebo ano? Tak tedy: Ivo, Dano, Stando, Petře a Petře (to bychom měli fotografy), Dane a Dane, Oldo, Petře, Petře a Petře (pro píšící autory).

Pochopitelně děkujeme i spoustě dalších lidí, zejména okolo klubových webů, díky nimž také nasáváme futsalové informace. A oslava našeho výročí? Žádná nebude :-) Není totiž čas, život letí bleskovým tempem, ale o jednom dárku bychom věděli - moc rádi bychom totiž v neděli večer psali o postupu české reprezentace na další Mistrovství Evropy!!!