Andy Liberec vystřílelo nový rekord soutěže!

Mrija-Futsal-Andy
Denik.cz - Skvělou reklamu pro svůj tým a ostudu pro hostující Příbram - to dokázalo zařídit liberecké Andy v utkání 19. kola 2. ligy-západ. Nastřílelo totiž hostům 30 branek v rámci jediného utkání!
Nevídaných třicet branek nasázeli hráči druholigového týmu Andy Liberec. Stanovili tak těžko překonatelný rekord v druhé nejvyšší soutěži futsalu. Střelecky se kromě brankáře Bočoka prosadilo všech osm hráčů. Nejvíce pak zaznamenal Žoček - šest.

Přesto nebyl majitel klubu Andreas Mrija spokojen: "V posledních třech minutách jsem byl s některými jedinci maximálně nespokojen. Hráli sobecky a vůbec nebránili, takže nechávali často gólmana na holičkách. To si určitě nezasloužil, protože chytal výborně." Mrija nenechal před utkáním nic náhodě, a přestože nechal několik borců odpočívat proti papírově slabšímu soupeři, postavil dvě kvalitní čtyřky.

Hosté nemají na Liberec dobré vzpomínky. Alfa jim nastřílela 24 branek, Andy v Příbrami vyhrál 16:4. Lídr soutěže pojal zápas jako přípravu na play-off a gólové konto utěšeně narůstalo. V utkání byla celá řada skvělých futsalových momentů, perfektní akce favorita. Soupeř, který měl viditelný respekt však hrál slušně, bez nějakých zákeřností a stále se snažil hrát futsal.

Za první poločas dokázali domácí nastřílet jedenáct branek, po přestávce přidali dalších, neuvěřitelných 19! Jenže za stavu 29:2, několik minut před koncem, to některé borce svádělo až k přílišné laxnosti. Celá čtyřka byla několikrát před brankou Příbrami, kde zbytečně při exhibici ztratila míč a soupeř se dostal celkem snadno do kontru, který čtyřikrát využil. A Liberečtí nebránili. "Takto se nesmí zápas vypouštět. Pak to vypadá, že brankář neměl svůj den. Mělo to skončit 30:1 a ne dostat šestku," přiznal za závěr hodně nakvašený Mrija.

Před libereckými futsalisty jsou ještě dva závěrečné zápasy v základní části. Nejprve to budou silné Litoměřice. "Rozhodně nechci nic vypustit, i když máme první místo pro play-off jisté," potvrdil Mrija.

Andy Liberec - Příbram 30:6 (11:1)

Branky Andy: Žoček 6, Jíra 5, Makula 4, Donát 4, Havel 4, Peškar 3, Němec 3, Kutílek.