Michal Seidler: Do Tanga jdu za profesionalitou

Seidler-Futsal-Reprezentace
Tango-brno.cz - Asi největším přestupovým tahem letošního léta v rámci české ligy je stěhování Michala Seidlera, Objevu roku 2010, z Jistebníku do Tanga Brno. Tento mladý hráč poskytl rozhovor klubovému webu, ve kterém vyprávěl s důvodech svého přestupu na jih Moravy.
Jistebník skončil v lize, měl jsi nějaké náznaky, že se tak může stát? Jak bys jeho konec v nejvyšších soutěžích okomentoval?
Do poslední chvíle jsem o ukončení činnosti ve první lize nevěděl. V Jistebníku jsem za A-tým odehrál 36 ligových zápasů, líbilo se mi tady a byla tu moc dobrá parta. Samozřejmě, že mě to mrzí, ale nemůžu s tím nic udělat. Ostravsko je v poslední době chudé a proto se nedařilo vedení sehnat nějaké sponzory. Sami to vidíte. Bývalá bašta českého futsalu dnes nemá zastoupení v první lize. MEGAS Frenštát, Mikeska Ostrava a teď již i CC Jistebník jsou dnes již minulostí. A to se týče nejen futsalu, ale i fotbalu.

Byl to hlavní důvod, proč jsi nakonec přišel v Tangu?
Měl jsem několik nabídek i ze zahraničí a důvod, proč jsem si vybral Tango, určitě nebyl ovlivněn koncem Jistebníku.

Mohl by jsi okomentovat jak probíhalo jednání o tvém příchodu do Tanga a důvody, proč jsi si vybral právě Tango?
Pan Kubíček měl o mne zájem již minulý rok a tento zájem byl intenzivní a dlouhodobý. Jelikož hraju také fotbal, bylo mi umožněno ho hrát i v Brně a to byl velký důvod. Tango se podle mě stává profi klubem a láká mne to, že se bude trénovat 6x týdně a tím pádem i já půjdu vykonnostně nahoru a budu se časem věnovat jen tomuto sportu. V Jistebníku byly jen 2 tréninky týdně, proto jsem musel trénovat i fotbal.

Jakou roli sehrál v tvém příchodu Pepa Havel, se kterým hraješ delší dobu v jedné čtyřce v reprezentaci?
S Pepou jsme se poprvé potkali v reprezentačním A týmu na turnaji v Lybii asi před rokem. Měl jsem to štěstí, že mě přiřadili k němu do "čtverky" a já mohl od něho získat zkušenosti. Je to výborný kapitán, futsalista a kamarád, kterého si velmi vážím a doufám, že mě v týmu Tanga podrží a povede k lepším výkonům.

S čím přicházíš do Brna, jaké jsou tvoje představy o další sezóně, máš nějaký svůj soukromý i týmový cíl?
Jak jsem již uvedl, přicházím do Tanga za profesionalitou, kvalitními hráči, kvalitními trenéry a s tím i kvalitními tréninky. Mé představy jsou jednoduché - abych se ještě zlepšil a svým výkonem pomohl Tangu v lize k co nejlepšímu umístění. Také bych se rád udržel v reprezentaci a věřím, že práce v Tangu mě v repre udrží. Soukromý cíl - hrát pravidelně za Tango, časem si udělat vysokou školu - trenéřinu. Týmový cíl - dotáhnout tým do čela futsalové tabulky a potrápit všechny soupeře.

Znáš se se spoustou spoluhráčů, takže asi nebude problém s adaptací?
S adaptací asi problém nebude, skoro všechny spoluhráče znám osobně.

Budeš v Brně studovat nebo pracovat nebo co ještě kromě futsalu máš v plánu?
V Brně budu bydlet. Jen ve středu a volných víkendech budu jezdit domů. Zatím se chci plně věnovat futsalu, uvidíme, na co bude ještě čas. Plán přípravy, který jsme dostal od trenéra Berkyho je dost našlapaný, v sezóně to bude asi volnější, ale teď skoro na nic jiného nebude prostor.

Nebojíš se konkurence, která už nyní v klubu panuje? Přeci jen tolik reprezentantů v Jistebníku nebylo...
Samozřejmě z konkurence strach mám, ale chtěl bych svými výkony dokázat, trenérům i hráčům, že do Tanga patřím.

Rozhovor na webu Tanga najdete zde