Benago "povinně" vyhrálo! Liberci nastřílelo osm branek

Benago Andy
benago.cz - Futsalisté zručského Benaga si v nedělním 7. kole Chance futsal ligy smlsli doma na libereckém Andy 8:4. Výhra se zrodila v prvním poločase, kdy domácí vedli už 6:1, nakonec diváci v hale a u televizních obrazovek viděli 12 branek.
Zpočátku zápas vypadal jako one-man show domácího hráče Jana Lištvána, který dvěma přízemními střelami poslal Benago do vedení. Hosté zahrozili až v 10. minutě, ale Mareš se vymrštil a nadvakrát balon vytěsnil. Pak přišly zahozené brejkové situace. Nejprve Kose nepřekonal zručský Filinger, na druhé straně nastřelil Jíra z brejku tyč.

Už po 15 minutách měly oba týmy na svém kontě 5. faul. A hned minutu poté se faulem provinil liberecký Sentivan a Filinger "desítku" s přehledem proměnil - 3:0. Zručský střelec se trefil i vzápětí a to výstavně! Po autu Lištvána se Filinger trefil z první krásně k liberecké tyči. Šestý faul přišel i na zručské straně, po faulu Novotného snížili na 1:4 z penalty Král. Do přestávky to ale bylo opět Benago, které diktovalo tempo hry! Brahimi našel v prázdné bráně Alaje a rázem to bylo 5:1. Za tohoto stavu Andy znovu faulovalo, ale tentokrát mířil domácí Rodek z penalty vedle. I tak se domácí do přestávky dočkali šesté branky: Alaj s Rexhou šli sami na brankáře a prvně jmenovaný přesně zakončil.

Druhý poločas začal opět parádou zručského gólmana Mareše, který dvakrát skvěle zasáhl proti Peškarovi. Ve 25. minutě odpustil rozhodčí libereckému brankáři červenou kartu, když srazil mimo vápno Alaje, který šel sám na bránu.

Skóre se ve 2. půli měnilo až ve 28. minutě: Novotný se otočil středem a střelou k tyči zvýšil na 7:1! Za tohoto stavu se domácí méně soustředili na obranu a dovolili hostům vstřelit branku, trefil se Žoček. Jenže hned po rozehrávce Rexha našel ve skluzu skórujícího Rodka - 8:2. Pak už to bylo Andy, které se zapsalo do historie zápasu: Betyar a Runt snížili na konečných 4:8 a to ještě mezi tím neproměnil Filinger "desítku".

Benago Zruč n/S. - Andy Liberec 8:4 (6:1)

Branky: 3. Lištván, 7. Lištván (A. Simitči), 16. Filinger (10 m pok. kop), 17. Filinger (Lištván), 18. Alaj (Brahimi), 20. Alaj, 28. Novotný (Filinger), 33. Rodek (Rexha) - 17. Král (10 m pok. kop), 33. Žoček (Sentivan), 35. Betyar (Makula), 38. Runt (Král).
Benago: Mareš - Brahimi, Rexha, Rodek, Alaj - Filinger, A. Simitči, Novotný, Lištván.
Andy: Kos - Kutílek, Jíra, Betyar, Peškar, Runt, Kulhánek, Makula, Král, Sentivan, Žoček.