Začalo futsalové EURO, v naší skupině vyhráli domácí

Chorvatsko Rumunsko
Očekávaný futsalový svátek začal. V Zábřehu a Splitu se odehrála první utkání skupin A a B, přičemž v té první se ve čtvrtek představí i naši reprezentanti. První den podle očekávání triumfovali Španělé, v "naší" skupině pak vyhráli domácí Chorvati nad Rumunskem.
V prvním utkání šampionátu sice Španělé v prvním poločasu se Slovinskem jen remizovali, ale dokázali dotáhnout utkání k vítěznému konci. Obhájce titulu poslal do vedení v 15. minutě Miguelín, Slovinsko, v jehož dresu nastoupil i Kristjan Čujec, hrající španělskou ligu v Segovii, dokázalo ale velmi rychle vyrovnat. Po přestávce ale Španělé přidali a třemi góly v průběhu deseti minut rozhodli o osudu utkání. V závěru Slovinci už jen upravili skóre a favorit tak získal první tři body.

V utkání naší skupiny se sešlo na tribunách úctyhodných 8.000 diváků, kteří byli proti očekávání dost chladní, navíc v prvním poločasu se hrálo poměrně nudné utkání. Jeho tempo změnil až druhý poločas, ve kterém domácí talent Marinovič po krásné kombinaci vstřelil vedoucí branku. Ve 30. minutě sice domácí neuvěřitelně zaspali při rohovém kopu a Csoma vyrovnal, nakonec se ale přece jen radovali domácí. Výhru jim pět minut před koncem zajistil Grcič a radost diváků i hráčů neznala mezí, když vedení 2:1 vydrželo přes rumunskou power-play až do závěrečné sirény.

Španělsko - Slovinsko 4:2 (1:1)
Branky: 15. Miguelín, 26. Aicardo, 29. Torras, 30. Torras - 17. Fetič, 38. Mordej.