Na ženské Euro se přihlásilo 23 týmů

uefa
Ženský futsal si stále víc získává na oblibě a potvrzuje to i zájem o účast na premiérovém evropském šampionátu. Ten se bude konat za účasti 4 týmů v polovině února 2019. Pořadatelem bude jeden z kvarteta týmů, který mezi elitní čtveřici postoupí.
UEFA se rozhodla uspořádat evropský šampionát poprvé a zájem o účast ji musel potěšit. Přihlásilo se totiž 23 zemí, mezi nimiž je i Severní Irsko, což může být pro mnohé překvapením. To se totiž ve futsalu nezúčastňuje ani mužských reprezentačních soutěží. Mezi účastníky je pochopitelně také Česká republika.

Finálový turnaj se bude pořádat v dvouletém cyklu a ten první se bude konat se čtyřmi účastníky. Los kvalifikace, která bude mít i předkolo, proběhne ve čtvrtek 5. července v sídle UEFA od 13:30 hod. a bude navazovat na los nové sezóny UEFA Futsal Champions league.

Předkolo ME ve futsalu žen proběhne ve dnech 21. - 26. srpna, utkání v kvalifikačních skupinách se odehrají ve dnech 11. - 16. září 2018. Pořadatelem finálového turnaje se stane jedna ze čtyř zemí, které si v něm vybojují účast.

Přihlášené země: Arménie, Belgie, Bělorusko, Chorvatsko, Česká republika, Finsko, Maďarsko, Itálie, Kazachstán, Litva, Moldavsko, Nizozemí, Severní Irsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Ukrajina.