Exsparťan Tomáš Drahovský se vrací do Španělska

Drahovský Sparta
Slovenský reprezentant Tomáš Drahovský, který ukončil své dvouleté angažmá v pražské Spartě, se vrací do španělské ligy. Po působení v Cartageně, kde nastupoval v sezóně 2017/2018, se vydá za Pyreneje znovu. Bude oblékat dres barcelonského celku Industrias Santa Coloma.
Se Santa Colomou podepsal Drahovský dvouletou smlouvu. „Ve Spartě končím, ale mosty rozhodně nepálím,“ řekl v rozhovoru pro web futsalslovakia.sk slovenský reprezentant. „Otevřeně jsme se bavili o možnosti odejít a klub mi popřál hodně štěstí s tím, že ve Spartě mám dveře otevřené,“ vysvětlil Drahovský.

V dalším působišti ho čeká trenér se skvělou hráčskou minulostí, španělská legenda Javi Rodriguez, který vedl tým už v minulé sezóně. „S trenérem jsem v kontaktu téměř půl roku,“ řekl „Draho“ pro futsalslovakia.sk. „Byl jsem jím kontaktován už v době, kdy do týmu přišel, snažil se mě přesvědčit, chtěl, abych byl jednou z důležitých postav v jeho týmu. Ale jaké budou mé konkrétní úkoly v tuto chvíli, to jsme ještě neprobírali. Na to bude čas, až se připojím k týmu.“

Tam se Tomáš Drahovský vydá za několik týdnů. „Do Španělska poletím někdy v polovině srpna. Čekám ještě na přesné informace o plánu přípravy na sezónu.“

Přejeme druhému hráči, který přestupuje z české ligy do prestižní španělské, hodně štěstí. Pokud přemýšlíte, kdo byl tím prvním, pak v roce 2011 zamířil Kolumbijec Angellot z Benaga do dresu španělského celku Caja Segovia.