Brazilský futsalista William končí ve Spartě

William Sparta
Pro fanoušky Sparty přichází na začátku roku 2021 další rána. Je pravda, že Sparta dnes informovala, že její dres vysvlékne kapitán a asi nejlepší český brankář současnosti Ondřej Vahala. Nicméně byť to oficiálně neoznámila, tak je jisté, že do restartu 1. FUTSAL ligy nezasáhne ani Brazilec William.
Tři zápasy a dost! Působení francouzského mistra z roku 2019 v dresu Toulonu v české lize mělo velmi krátké trvání. Přišel v srpnu 2020, ale už třetí utkání sparťanské sezóny proti Svarogu pro něj bylo derniérou v nejvyšší české soutěži. V 1. FUTSAL lize nezaznamenal žádný kanadský bod, do statistik se zapsal jen žlutou kartou v duelu proti nováčkovi z Ústí nad Labem.

Ptáte se, proč kvalitní pivot opustil Spartu? Vězte, že jistých změn doznaly jeho údaje na oficiálním instagramovém účtu. Dle něj hrál William ještě nedávno v České republice. Nicméně dnes již, soudě podle populární sociální sítě, působí v Kuvajtu, konkrétně v klubu AL-Salminya, který se stal před devíti lety kuvajtským šampionem. Nutno podotknout, že v Perském zálivu se při své pondělní předvedl v parádním světle. „Potom, co jsem nehrál déle než 100 dní kvůli zranění, lockdownu v České republice a karanténě po příjezdu do Kuvajtu mám za sebou první zápas za Al Salmyiah. Šel jsem do utkání bez tréninku, ale přesto jsem vstřelil tři branky a přidal dvě asistence!“ sdílel William nadšení na Instagramu.

I kdyby člověk neuměl portugalsky, tak informaci o odchodu Williama ze Sparty potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Navíc na FUTISu byste jeho jméno na soupisce Sparty hledali marně. V kádru Sparty tak došlo v letošní sezoně ke čtvrtému pohybu směrem z klubu. Co se týče odchodů, tak kromě Vahaly William doplnil Antonína Hrdinu (odchod do Švýcarska) a Benjamina Tušara. Pro Spartu je to tak citelné oslabení a velká starost. Vždyť sparťané nevstoupili do sezony vůbec dobře a ze čtyř zápasů měli pouze padesátiprocentní úspěšnost, což v uplynulých dvou letech v jejich případě rozhodně nebylo pravidlem.