Diego Fogaca opouští Spartu

Fogaca Sparta
Před restartem soutěže se do Sparty vrátil. Teď opět vysvléká její dres. Diego Fogaca se znovu na nějaký čas neobjeví na českých palubovkách.
I během letošního léta oznamuje PR vedení pražské Sparty především příchody. Co se týče pohybů v kádru směrem ven, tak stejně jako loni, v tomto ohledu zrovna dvakrát sdílné není.

Tak či onak – ačkoliv to Sparta oficiálně neoznámila, tak Diego Fogaca bude (znovu) nastupovat v německém Hohensteinu pod Michalem Salákem. Lépe řečeno – již nastupuje. V přípravném duelu přispěl k výhře svého týmu nad Jenou dvěma góly, když ho trenér nasadil do první čtyřky.

Fogaca je tak na dobré cestě zahrát si nově vzniklou německou Bundesligu, která se u západních sousedů rozjede od nové sezóny. Se zmiňovaným trenérem Salákem se ale již na hrací ploše nepotká. Jak asi víte, tak v pořadu eFutsal Talk prozradil Salák, že si je vědom, že z pozice nehrajícího trenéra představuje pro Hohenstein větší přínos, než když musí dělat dvě věci najednou.

Přidáváme dosavadní Fogacovu bilanci ve Spartě. V součtu s jeho angažmá v rámci stříbrné sparťanské sezony 2017/18 odehrál Fogaca v rudém rovných čtyřicet zápasů, přičemž v minulé sezoně zapsal 15 startů. V prohraném čtvrtfinále se Slavií neskóroval, jen jednou asistoval. Nutno ale podotknout, že jej v drtivé části série nemohl Beni Simitči využít kvůli jeho zranění.