David Frič: Je v našich silách Japonce porazit!

Frič-Futsal-Reprezentace
V sobotu český tým v prvním utkání s domácím Japonskem prohrál český tým 4:1, v úterý by ale chtěl vyhrát A David Frič, jedenz nejzkušenějších hráčů věří, že náš tým na to má.
Sobotní utkání v Nagoji skončilo porážkou českého týmu výsledkem 4:1, když hlavní příčinou byly dvě slepené branky domácích ve 34. minutě, což Japonsko završilo krátce před koncem gólem do opouštěné branky při naší power-play. Český tým ale neprohrál s řadovým soupeřem, ale se silným týmem, pravidelným účastníkem MS. "Japonsko je soupeř velmi kvalitní, ale já si myslím, že v dnešním futsalu jsme schopni porazit každého - kromě tria Španělsko, Portugalsko a Brazílie, kteří jsou výkonnostně někde jinde," říká zadák českého týmu David Frič.

V prvním utkání měl ale český tým dalšího mocného soupeře, nejen domácí Japonsko. Problémy s aklimatizací udělaly své a posledních deset minut měl náš celek problémy s fyzičkou, což v posledních letech nebývalo často k vidění. "Jasně, že se to na nás podepsalo. Projevila se únava z cesty i přesunu, navíc po náročné sezóně se to nakumuluje, s tím se nedá nic dělat, v závěru utkání se to rozhodně projevilo…" Ještě jedna věc trochu brzdila český tým. Přestávka od soutěžních utkání, která hráči hráli v závěru ligy, je přece jen znát. "Mě se to těžko soudí, se Slov-Maticem stále trénujeme, navíc od finále poháru utekly jen dva týdny," říká "Frigo", který už dvě sezóny tráví ve slovenském klubu. "Ale určitě není optimální nehrát soutěžní utkání zhruba tři měsíce a pak vyrukovat na Japonsko, které je rozehrané z turnaje, který hrálo před 14 dny…," popsal výhodu domácího celku.

Přesto David Frič věří, že v odvetě český tým proti třetímu celku z posledního Mistrovství Asie uspěje. "Chceme v Tokiu odehrát kvalitnější zápas, než byl ten první a přivézt z Asie nějaké body," věří našemu týmu. "Musíme se soustředit na svůj výkon, zlepšit se ve hře dozadu a víc střílet, abychom si vytvářeli standardní situace." Stejně jako pro téměř všechny jeho spoluhráče, byl sobotní zápas i pro 28 letého defenzivního hráče premiérou proti asijskému týmu. "Překvapilo mě, že byli velmi důrazní, ale jinak přesně splnili má očekávání - rychlí a velmi techničtí hráči s možná jednou z nejlepších defenzív, proti kterým jsem hrál… Je to vynikající tým, ale je v našich silách ho porazit."